Але багато хто досі не розуміють значення цього слова. Я вирішив простими словами розповісти, що таке хакатон, навіщо він потрібен і в чому його головні особливості. Але хакатон – це хакатони “антипрокрастинаторський” формат, тобто він виключає тижні балачок та місяці підготовки.
І Наостанок: Кілька Порад Для Учасників Хакатонів
- Вона контролює кількість спожитої енергії та мотивує зберігати енергоресурси.
- Тут важливо розуміти, чи є взагалі запит від самого ком’юніті.
- Ми розуміли, що це потребує більше ресурсів на організацію.
- Цей продукт продовжує працювати, і його обмежену версію можна протестувати за допомогою чат-бота в Telegram.
До слова, дана подія реалізовувалася в межах грантового проєкту «Town and Gown 2.0» за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду. Український кар’єрний портал має онлайн-хакатон Hack for Locals 2.zero, переможці якого можуть розраховувати на солідні грошові призи. Космічна організація має власний хакатон, тематика яких зазвичай пов’язана з роботобудуванням і космосом.
Найбрудніший Водойма На Планеті (18 Фото)
Хакатон – це захід для розробників та інших фахівців у сфері IT, в ході якого формуються команди і спільно вирішуються певні завдання протягом конкретного проміжку часу. Також українці запропонували спростити відкриття банківських рахунків е-резидентам за тим самим принципом. Учасники програми відправляють заявку через єдиний канал, а банк за допомогою KYC оnline швидко перевіряє їхні дані. За три дні на острові учасники з України створили робочий прототип продукту та презентували його. Цьогорічний Digital Nation Hackathon присвятили рішенням, що допоможуть е-резидентам ефективніше вести та розвивати свій бізнес. Програма е-Residency дозволяє зареєструвати бізнес усього в кілька кліків та вести його онлайн будь-де, користуючись послугами прозорого цифрового середовища Естонії.
Які Переваги Хакатонів Для Розробників
Ми також працювали над завданням, пов’язаним з неструктурованими даними. Ця ідея полягала в аналізі відеопотоку для розпізнавання номерних знаків та автоматичній їхній перевірці у базах МВС (списки викрадених авто) та інших доступних базах даних. Цей продукт продовжує працювати, і його обмежену версію можна протестувати за допомогою чат-бота в Telegram. Адже працюють над розробкою та просуванням системи використання багаторазових стаканів для напоїв To-Go в мережі кав’ярень Одеси. «Участь в проєкті стала для мене особисто джерелом сили та натхнення.
Але спільна зала, де всі учасники збирались для спілкування та фінальних презентацій, також була. Обов’язково заздалегідь (краще навіть декілька разів) перевірте справність усіх приладів, наявність покриття та швидкість інтернету. «Перший хакатон, у якому я брав участь, відбувся ще у 2017 році. Дізнався я про нього з інтернету і вирішив взяти участь. По-перше, я завжди цікавився тим, що пов’язано з космосом і програмуванням. Наш хакатон мав відбутися в дати, коли був великий ризик масових обстрілів міст.
Основна вимога — хакнути свій талант, відкрити те, що запалює. Вони даютіь змогу кинути виклик собі та реалізувати власну ідею. Найважливіше – чітко визначити цілі і зрозуміти, що повинен дати хакатон компанії. Перелік проблем повинен бути конкретним, щоб учасники розуміли, з чим працювати і які завдання вирішувати.
Завершальний етап — презентація результатів перед журі та аудиторією. У цей момент команди демонструють свій проєкт, обґрунтовують вибір технологій і рішень, які вони використовували, і наводять докази ефективності свого продукту або рішення. Цей етап часто включає демонстрацію робочого прототипу, розповідь про те, як проєкт вирішує конкретні проблеми, і плани щодо його розвитку в майбутньому. Журі оцінює проєкти за різними критеріями, такими як оригінальність ідеї, технічна складність, потенціал для реалізації на ринку і якість презентації. Це подія, де інноваційний дух і технічна майстерність зливаються воєдино. Змагання, в рамках якого учасники, володіючи різноманітними навичками від програмування до дизайну, збираються, щоб за обмежений час створити функціональний і креативний проєкт.
Мета кожного такого заходу – розширити межі вже існуючих досягнень, отримати нові знання та досвід. Часто хакатони можуть тривати впродовж декількох днів. Уявіть собі фрезерувальника, який приборкав Python і вивчив мову програмування. На щастя, сьогодні такі можливості доступні для всіх. Світ не декларує вибір професії «одна на все життя, аж допоки смерть чи пенсія не розлучить», а вимагає знайти діло до душі та реалізувати власні ідеї.
Необхідне планування, ресурси та розуміння того, як залучити учасників. Нашу поїздку підтримав Апарат РНБО України, який передав відповідну вказівку випустити членів команди представляти Україну на міжнародних змаганнях до Державної прикордонної служби України. Після завершення змагань учасники команди мали обовʼязок повернутись в Україну.
На тому рівні на якому це робиться, розробники і самі це готові протестувати. Навколо цього проєкту ми сформували основну команду з експертів у сфері Big Data та Data Science. Робота над ним ще більше зблизила нас з військовою тематикою, і зараз ми працюємо ще над кількома проєктами для наших захисників, деталі яких я поки розповісти не можу. Хакатони — це інтенсивні змагання, що зазвичай тривають кілька днів, під час яких учасники розробляють технологічні рішення для конкретних проблем або реалізації ідей. Робота у групі вчить дітей насамперед шукати компроміси та прислухатися до думки інших. Крім того, колективна робота – це ефективний спосіб соціалізації.
Якщо дозволить епідеміологічна ситуація, то марафон відбудеться в режимі оффлайн. У такому разі організатори оплачують програмістам дорогу до місця провадження, проживання, а також харчування впродовж двох днів хакатону. «Буде спільна проблема, а учасники мають її розв’язати, – розповідає Яна Левицька, адміністраторка Tech StartUp School. – У перший день вони повинні орієнтовно зрозуміти, яка в них ідея, а наступного дня вже над нею працюватимуть та її представлятимуть». На жаль, Рівне поступалося в досвіді організації та проведення хакатонів, таким містам, як Київ, Львів, Харків. Та все ж поступово в житті нашого міста з’являлися такі креативні та інноваційні заходи.
Українці, до речі, треті за кількістю електронних резидентів та перші за кількістю заснованих компаній. Сервіс пошуку майстрів Zaarly, що допомагає знайти електрика чи сантехніка по сусідству, вперше представили в 2011 році на Startup Weekend, Лос-Анджелес. Тоді програмою шалено зацікавилися, тому одразу ж після хакатону на неї виділили 15 млн. Цікаво, що сервіс функціонує і сьогодні в 5 містах США. Гроші – класичне рішення, але багатьом також буде цікаво провести тиждень в головному офісі партнера Хакатона або познайомитися з ключовими розробниками компанії. Іноді технологічні корпорації, які виступають в якості партнерів, можуть запропонувати проведення івенту в їхніх офісах.
Я постарався простими словами пояснити, що таке хакатон, навіщо він потрібен і які бувають різновиди заходу. Сподіваюся, що вам все зрозуміло після прочитання статті. А якщо ні – тоді запрошую вас спуститися в коментарі і задати питання мені або іншим учасникам блогу Робибізнес.укр. До того ж там можна просто поспілкуватися про хакатони і поділитися досвідом, якщо ви там брали участь. З 29 вересня по 1 жовтня 2017 року у Києві відбудеться Перший Всеукраїнський освітній хакатон EduHack.